Знайомство з AtlasFor

From Wiki Landscapefor
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Introduzione ad AtlasFor and the translation is 100% complete.

Other languages:
English • ‎français • ‎italiano • ‎українська

AtlasFor — це онлайн-веб-додаток, розроблений культурною асоціацією LandscapeFor, де визначні місця (POI) та відповідні файли документації мають геоприв’язку.

Знайомство з AtlasFor

Платформа

AtlasFor — це безкоштовного платформа, яка забезпечує інтуїтивно зрозумілу навігацію на будь-якому типі пристроїв і дозволяє сформульований метод пошуку, присвячений зацікавленим групам та спеціалізованим в темах у сфері культурної та соціальної спадщини.

Атлас AtlasFor повністю доступний за допомогою лише безкоштовного програмного забезпечення на пристроях користувача, оскільки він був розроблений з підтримкою LibreJS.

Корисні зображення для відвідування та картки визначних місць

Упорядкування іконографічних матеріалів, починаючи з їх географічної прив’язки на карті, робить їх доступними з мобільних пристроїв у тому місці, на яке вони посилаються: безпрецедентний сервіс для допитливого відвідувача та студента.

Кожен POI має досьє із зображеннями та відео з короткими текстами, які в інноваційному та візуальному виді документують різні розділи: історію, проекти, події, контекст, інтерпретації, історії.

Програма APPА на AtlasFor

Тут виділені сюжети Активного ландшафту в центрі Турина

APPA – Атлас спадщини та «Активний ландшафт» (ініціативи щодо покращення матеріального та нематеріального ландшафту та догляду за ним) – це програма для наповнення AtlasFor, присвячена територіям навколо італійських об’єктів ЮНЕСКО.

Редакція AtlasForUkraine

Беріть участь у створенні APPA та презентуйте свою діяльність

Приклад участі в APPA: Caffè Elena

Асоціація LandscapeFor пропонує операторам «Активного ландшафту» можливість брати участь у APPA в якості авторів: AtlasFor дозволяє вам безпосередньо оформляти POI за допомогою власного облікового запису, із порадами наших адміністраторів та підтвердженням редакції комітету.

Ті, хто здійснює обслуговуючу діяльність або діяльність з вираження нематеріального ландшафту території, можуть використовувати AtlasFor для демонстрації своїх ініціатив, розповідаючи про них оригінальними іконографічними матеріалами.

Представте своє дослідження неопублікованими матеріалами

Дослідники та суб’єкти «Активного ландшафту», які хочуть розповісти про спадщину, можуть використовувати AtlasFor як інноваційний інструмент для розробки, оновлення та, перш за все, публікації своїх досліджень, доповнених архівами зображень або відео.

Можливість сортувати іконографічні матеріали за географічним принципом дуже корисна для дослідників, що дозволяє зробити доступ до маловідомого вмісту, наприклад колекції фотографій, відео, інтерв’ю, літератури та аудіофайлів.

Як створити форму POI

Процес заповнення форми POI дуже проста. З властивостями Робочого столу можна створити ідентифікаційну картку POI з розташуванням, загальним описом та доступом до всіх Категорій та Архівів.

Щоб дізнатися більше про те, як створити форму POI, див. Як створити форму POI.

Що таке Медіа

Медіа це ілюстровані сторінки, які доповнюють форму POI. Вони складаються з фотографій, відео або GIF-файлів. Файли узгоджені відповідно до стандарту та вставлені в різні розділи історії POI з короткими описами та тематичними тегами.

Якщо ви хотіл б дізнатись більше про створення медіа, перейдіть на сторінку Media.

Автори та джерела

Кожне медіа повідомляє як про авторів форми POI, так і про джерела мультимедійних файлів, а також про джерела, з яких походять матеріали на папері або в Інтернеті.

Редактори-дослідники

Редактори та співробітники редакції

Кожному редактору «Активного ландшафту» призначається «Робочий стіл» для створення POI, медіа, звітів у безперервному діалозі з редакцією AtlasFor, яка перевіряє та надає дозвіл користувачам до публікації повних технічних паспортів.

Дослідження та редагування для груп

У разі дослідницької роботи, яка прагне зробити робочі матеріали доступними для різних тематик, навіть віддалених, редакція за запитом створює робочу групу, яка дозволяє учасникам працювати разом. У робочій групі може бути дистанційно дозволений репетитор, який зможе втручатися в роботу інших учасників, вказувати необхідні виправлення та еталонні моделі редакції.

Робоча група може мати дистанційного «Репетитора» з можливістю втручатися в роботу інших учасників, вказувати необхідні виправлення та еталонні моделі редакції.

Сервіси для редакторів AtlasFor

Навчальний туторіал та вікі

Асоціація LandscapeFor забезпечує 4-годинне навчання, достатню кількість навчальних посібників і вікі підтримки, щоб познайомити нових редакторів з повним використанням операційних інструментів програми AtlasFor.

Per i tutorial puoi visitare il nostro canale di YouTube

Перевірка і переклад

Редакція AtlasFor за підтримки наукового комітету, інтегрована з місцевими представниками кожної території, відповідає за перегляд POI, які будуть опубліковані. Переклад англійською, французькою, та українською.

Новини

Для операторів «Активного ландшафту», які розробляють події та ініціативи, активна послуга «Новини», яка дозволяє їм автоматично переносити кожну заплановану подію на свій POI.

Депозит

Редактор або група мають у своєму розпорядженні депозит, куди вони можуть завантажувати грубі іконографічні матеріали, чекаючи підготовки у вигляді формі медіа. Доступ до репозитарію може бути обмежений окремим редактором, його групою чи іншими групами.

Звіт про виведення

Набір POI та вибрані медіа можна редагувати у форматі .pdf для освітнього, особистого або туристичного використання.

Вихід зі статтею в журналі AtlasFor

Журнал AtlasFor – зареєстроване періодичне видання, яке ілюструє прогрес проекту APPA та інших ініціатив AtlasFor. У ньому є науковий комітет, який визначає критерії прийнятності того, що публікується.

Вибраний набір POI та медіа можна відредагувати та представити за допомогою спеціальної статті в [$ url AtlasFor Magazine].

Атлас для навчання

Навчання з AtlasFor

Використовуючи навчання груп під керівництвом репетиторів, разом із послугами для редакторів (навчання, ревізії, зберігання матеріалів, звіти тощо) AtlasFor є простим інструментом для польових досліджень, передбачених університетськими курсами, дипломними роботами чи шкільними проектами.

Формуючи окремі групи, викладачі мають можливість керувати, коригувати й оцінювати роботу своїх студентів у підготовці досьє на конкретну тему дослідження, а потім вимагати його публікації на APPA для повної та відповідної частини.

Стажування в LandscapeFor

Асоціація LandscapeFor активізує угоди з університетами про навчальні стажування, присвячені дослідженням та методології редагування для оцифрування культурної спадщини, також беручи участь у проекті APPA з матеріалами, наданими університетами.